Firma

Obsługa informatyczna firm jako sposób na poprawę finansów firmy

Outsourcing IT dla przedsiębiorstw - sprawdź czy to rozwiązania dla Ciebie

Ile kosztuje utrzymanie procesów informatycznych w Twojej firmie? Jeśli nigdy się nad tym nie zastanawiałeś to jest to dobry moment. Obecnie coraz więcej firm decyduje się bowiem na zmniejszenie kosztów poprzez outsourcing IT. Kompleksowa obsługa informatyczna zapewniana w ten sposób ma wiele zalet, nie tylko związane z finansami.

Dzięki wieloaspektowości takiego rozwiązania możesz dostosowywać usługi outsourcingu IT do swoich potrzeb w zależności od potrzeb.

Ale czym w ogóle jest outsourcing IT?

Samo słowo Outsourcing pochodzi z języka angielskiego ze zbitki trzech słów: outside, resource oraz using.

Obecnie można realizować w formie outsourcingu niemal wszystko łącznie z zatrudnieniem pracowników czy wypożyczaniem sprzętu specjalistycznego. Outsourcing IT wpisuje się więc w światowe trendy nowych modeli biznesowych.

Outsourcing IT to forma zabezpieczenia potrzeb na usługi informatyczne za pomocą zlecenia działań firmie specjalizującej się w branży IT.

W skład outsourcing IT wchodzą między innymi: Cousulting IT, Bezpieczeństwo IT, Helpdesk, Oprogramowanie, Administrowanie sieciowe, Monitoring IT, Backup IT, zapewnienie sprzętu i infrastruktury IT.

Dlaczego outsourcing IT?

Zalety outsourcingu informatycznego można by wymieniać długo. Niewątpliwie jednym z najważniejszych jest możliwość obniżenia kosztów. Odpowiednio zaplanowany i przemyślany outsourcing IT  może przynieść znaczne obniżenie kosztów usług informatycznych.

Oszczędność to głównie kwestie kadrowe - koszt utrzymania pracowników. Żeby zapewnić kompleksową obsługę informatyczną danego przedsiębiorstwa potrzebny jest czasem spory zespół specjalistów różnych dziedzin związanych z infrastrukturą i sprzętem IT, oprogramowaniem itd. Dla dużych firm koszt ten jest bardziej opłacalny, jednak dla małych i średnich przedsiębiorstw koszt ten może być znaczny.

Wiedza specjalistyczna z danej dziedziny jest potrzebna często tylko w określonych sytuacjach np. w przypadku dużych awarii. Jednak ze względu na brak możliwości przewidzenia dokładnie zapotrzebowania na jego pracę musi być utrzymywany w trybie ciągłym.

Brak konieczności tworzenia i utrzymania dużego działu IT to jednak nie wszystko. Do tego dochodzi konieczność dostępu do najnowszych technologii, oprogramowania, serwisowania sprzętu itd. Każdy z tych elementów kosztuje określoną kwotę.  Jeśli przyjrzelibyśmy się temu ile kosztów generują poszczególne rozwiązania informatyczne, dostęp do nowoczesnych rozwiązań, profesjonalne usługi dot. urządzeń sieciowych itd. szybko zrozumiemy, że inwestycje w ten obszar rozwoju firmy znacznie obniżają jej rentowność.

Dla wielu przedsiębiorstw większa awaria systemowa może oznaczać znaczne straty, na które nie może sobie pozwolić. Oddanie więc obszaru IT w ręce firmy outsourcingowej to często zapewnienie bezpieczeństwa danym (np. ochronie danych osobowych), szybkie rozwiązywanie problemów dot. przenoszenia danych i zaspokajanie potrzeb firmy w tym obszarze na najwyższym poziomie. 

Warszawa outsourcing IT - światowa jakość na wyciągnięcie ręki

Dzięki nowym technologiom outsourcing IT może być dostarczany stacjonarnie lub zdalnie.

Wiele osób zastanawia się nad tym gdzie poszukiwać firm dostarczających outsourcing IT. Obecnie możliwości jest bardzo wiele. Jest wiele miast zapewniających dostęp do podmiotów oferujących outsourcing IT. Warszawa jest jednym z czołowych miejsc.

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na rozwiązanie polegające na zdalnym outsourcingu IT. Warszawa jest jednym z miejsc, gdzie zamawiane są usługi poprzez firmy zlokalizowane w całym kraju a także przez zagranicznych przedsiębiorców.

Warto rozważyć zamówienie usługi outsourcingu informatycznego właśnie w jednej z takich firm.  Com IT Solution (www.comitsolution.com) - warszawska firma zapewnia outsourcing IT na wysokim poziomie podmiotom z całej Polski a także z innych krajów.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz