Zarządzanie

Bruliony - zeszyty, którym zawdzięczamy estetykę wypracowań

Według słownika języka polskiego, słowo “brulion” oznacza “tekst napisany na brudno” i zapewne stąd właśnie wzięło się główne zastosowanie tego zeszytu. Chyba każdy z nas pamięta pisane w podstawówce, pełne skreśleń i błędów wypracowania, które następnie dawaliśmy do sprawdzenia rodzicom, po czym dopiero przepisywaliśmy do zeszytu. Funkcję strażników stojących na czele porządku i harmonii w naszych zeszytach pełniły wówczas bruliony. Dziś ich zastosowanie jest znacznie szersze.

Zeszyt dobry na każdą okazję

Zeszyty w twardych oprawach jedynie na początku stosowane były jako brudnopisy. Wraz ze wzrostem zainteresowania sporządzaniem estetycznych notatek, a co za tym idzie - rozwojem branży papierniczej, zaczęto ich używać również jako standardowego notatnika. To wszystko dzięki ich grubej, laminowanej okładce chroniącej przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Ze względu na bardzo dużą liczbę stron (80 wzwyż), zeszyty sprawdzają się szczególnie tam, gdzie wiele do zanotowania. Służą głównie w szkole, na uczelni i szkoleniach ale swoją funkcję pełnią z powodzeniem również jako przepiśniki i planery. Do zalet tych zeszytów należy także wielość formatów i dostępność zarówno w kratkę jak i w linię.

Szaleństwo kolorów

Bruliony kojarzące nam się ze żmudnymi wypracowaniami, które nie mają nic wspólnego z nudą! Obecnie na rynku istnieje mnóstwo różnorodnych ofert, które zachwycają kolorowymi okładkami i nadrukami. Do wyboru są zarówno modele jednokolorowe, ze zdjęciami pięknych miejsc lub uroczych zwierzaków, a nawet opcje z motywacyjnymi cytatami. Dodatkowo - z racji tego, że zeszyt ten zazwyczaj charakteryzuje się długim okresem użyteczności, warto odrobinę wzbogacić jego wizerunek i spersonalizować okładkę za pomocą naklejek. Jeśli potrzeba notesów o bardziej surowym, minimalistycznym stylu do celów biznesowych - takie w ofercie sklepów papierniczych znajdą się również. 

Kołonotatnik - kolejna odsłona brulionów

Zeszytem posiadającym cechy brulionu jest kołonotatnik - notes, który odróżnia od podstawowego modelu sposób mocowania kartek. Mianowicie są one przypięte do okładki za pomocą kółeczek lub spirali. Kołonotatnik popularny jest szczególnie wśród studentów. Swoją sławę wśród tej grupy zawdzięcza zakładkom umożliwiającym oddzielenie od siebie notatek z poszczególnych przedmiotów, dzięki czemu mogą oni pomieścić wszystkie informacje w jednym miejscu - bez konieczności noszenia na wykłady pojedynczych zeszytów, które łatwo zgubić. Poza tym kołonotatniki umożliwiają szybkie wyrywanie stron bez naruszania struktury zeszytu, przez co doskonale sprawdzą się wśród uczniów zaskoczonych niezapowiedzianą kartkówką czy wejściówką.

Oczywiście, kołonotatniki dostępne są w przeróżnych kolorach i motywach, a twarda laminowana okładka zapewnia nadrukowi trwałość i dobre nasycenie barw. 

Więcej na alibiuro.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz