Dom i rodzina

Wypożyczalnia narzędzi - najważniejsze rady?

Budujesz, remontujesz, urządzasz ogród i potrzebujesz narzędzi? Specjalistyczny sprzęt jest często drogi dlatego, bardzo fajną formą na zaoszczędzenie pieniędzy będzie wynajem. Nie wolno jednak popełnić podstawowych błędów podczas wynajmu, gdyż może się do okazać kosztowną inwestycją.

Co jest potrzebne?

Na początku musisz ustalić, jakie narzędzia czy maszyny są Ci potrzebne. Często dochodzi do sytuacji, że wypożyczasz wiele przedmiotów, które tak naprawdę leżą przez cały czas najmu nie do końca wykorzystane. Zanim wypożyczalnia narzędzi zagości na liście miejsc do odwiedzenia przez Ciebie spisz sobie czego tak naprawdę potrzebujesz.

Wynajmuj z głową

Fajnie jest zrobić sobie zdjęcie w koparce lub podczas użytkowania specjalistycznego sprzętu. Warto jednak zdać sobie sprawę czy potrafimy z takich narzędzi korzystać. Przecież wypożyczalnia narzędzi nie zatrudnia „cyganki” na pół etatu, która przewiduje, czy dany klient może używać bezpiecznie, chociażby zagęszczarki. Dlatego pamiętaj, że wypożyczając narzędzia bierzesz na siebie poniekąd odpowiedzialność. Również za ich prawidłowe użytkowanie. Masz potrzebę wykorzystania jakiegoś narzędzia, a nie potrafisz się nim obsługiwać? Zapytaj, czy dana wypożyczalnia narzędzi nie świadczy również usług w zakresie obsługi takich urządzeń, czy narzędzi, lub po prostu poproś o prosty instruktaż.

Szanuj cudzą własność

Pożyczone lepiej leży w ręku i mniej się o to dba, chciałoby się napisać. Jednak pamiętaj, że za każdym najmem stoi umowa, która na pewno nie pozwala na frywolne niszczenie sprzętu wypożyczonego. Dlatego też warto byś miał na uwadze, że jeśli uszkodzisz pożyczony sprzęt, a to uszkodzenie będzie z Twojej winy i nie obejmie tego gwarancja, to możesz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Na droższe narzędzie wypożyczalnie nakładają specjalne kaucje wpłacane przy wynajęciu – takie zabezpieczenia są niestety koniecznością, by potem wypożyczalnia narzędzi nie musiała przez długie miesiące dochodzić swoich roszczeń z tytułu uszkodzonego sprzętu.

Czytaj umowy

Każdorazowo podczas wynajęcia sprzętu będziesz z pewnością podpisywał umowę. Zapoznaj się z nią szczegółowo. Istotne jest nie tylko to za ile wynajmujesz dane urządzenie, ale również, jakie są warunki tegoż najmu. Ważne są szczególnie gwarancje, kaucje, oraz wszelkiego typu kary umowne, które nakładają na Ciebie firmy zajmujące się wypożyczaniem narzędzi. Nie martw się -większość wypożyczalni pracuje na prostych i przejrzystych umowach, dzięki czemu nie będziesz potrzebował konsultacji przy ich podpisaniu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz