Dom i rodzina

Jak dbać o swój samochód?

Czysty i pachnący samochód sprawia, że podróżowanie jest znacznie przyjemniejsze nie tylko dla nas samych, ale również dla naszych pasażerów. Niestety, podczas codziennego użytkowania, nie trudno o różnego rodzaju zabrudzenia w naszym pojeździe.  Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o czystość swojego samochodu. Jest to o wiele skuteczniejsze przy pomocy specjalistycznych produktów.

Kosmetyki samochodowe do wnętrza

Jeżeli chcesz skutecznie wyczyścić wnętrze swojego pojazdu, powinieneś sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, dedykowane właśnie dla niego. Jakie rodzaje kosmetyków są niezbędne przy pielęgnacji wnętrza samochodu? Jednym z najważniejszych produktów do czyszczenia pojazdu jest pianka do tapicerki. Dzięki niej możemy bez trudu usunąć zabrudzenia powstałe na siedzeniach, dywanikach, pokrowcach, podsufitkach oraz fotelikach dla dzieci. Można nią również czyścić delikatne, skórzane elementy. Pianka do tapicerki nie tylko usuwa zabrudzenia, ale również usuwa nieprzyjemne zapachy, pozostawiając tapicerkę czystą, świeżą i pachnącą. Jest bardzo łatwa w użyciu. Na początku należy spryskać zabrudzoną powierzchnię oraz wetrzeć piankę używając wilgotnej gąbki. Następnie, po odczekaniu kilku minut należy ponownie wytrzeć czyszczoną powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia. Na koniec pozostaje odkurzyć całość i cieszyć się czystą tapicerką. Innym niezbędnym preparatem jest płyn do czyszczenia wnętrza pojazdu. Został on opracowany specjalnie do utrzymania czystości we wnętrzu samochodu. Działa bardzo intensywnemu działaniu szybko i skutecznie czyści elementy wnętrza pojazdu, takie jak: tworzywa sztuczne, tapicerka czy podsufitka. Co równie ważne, preparat eliminuje on nieprzyjemne zapachy na przykład dymu tytoniowego lub pochodzenia zwierzęcego. Od razu poczujesz różnicę.

pielęgnacja samochodu

Kosmetyki samochodowe do stosowania na zewnątrz

Jeżeli zadbaliśmy o wnętrze naszego samochodu, pragniemy, aby równie dobrze prezentował się on na zewnątrz.  W tym celu warto zastosować preparat do usuwania żywicy. To produkt, który równie dobrze poradzi sobie z usunięciem ptasich odchodów oraz uporczywych zabrudzeń z lakieru. Może być stosowany na wszelkiego rodzaju tworzywach sztucznych oraz szybach. Czyszcząc samochód, warto także zadbać o jego gumowe części. W tym celu warto sięgnąć po sylikon do konserwacji uszczelek. Dzięki niemu, wszystkie gumowe części samochodu będą czyste i wypielęgnowane oraz zachowają swoją elastyczność. Przydatna będzie również pasta do polerowania szyb. Jest ona przeznaczona do usuwania drobnych rys, osadów i plam z powierzchni szyb samochodowych. Możesz również użyć preparatu do przygotowania powierzchni pod wosk. Jest to specjalna mieszanka rozpuszczająca i efektywnie usuwająca tłuste oraz olejowe powłoki na lakierowanych powierzchniach. Preparat służy do przygotowania lakierowanych powierzchni przed nałożeniem trwałej konserwującej powłoki. Jest to doskonały środek dla sprawdzenia efektu polerowania oraz do odtłuszczania powierzchni przeznaczonych do lakierowania. Bardzo istotny jest także preparat do zabezpieczenia lakierowanych powierzchni. Tworzy on na lakierze powłokę, która zapewnia mu skuteczną ochronę. Dzięki niemu, poprawisz wygląd lakieru, zwiększysz głębię koloru oraz zapewnisz gładkość powierzchni.

Kosmetyki samochodowe SONAX

SONAX oferuje najwyższej jakości profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji samochodu. Wybierając je, masz gwarancję, że Twój pojazd jest pielęgnowany w odpowiedni sposób. Dzięki temu będziesz mógł się cieszyć czystym i pięknym pojazdem przez długi czas.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz