Lifestyle

Wakacyjny niezbędnik - co najczęściej zabieramy na urlop?

Kierunek wyjazdu i sposób, w jaki zamierzamy spędzać czas to czynniki, które w dużym stopniu determinują zawartość naszego bagażu. O czym musimy pamiętać, wybierając się na wymarzony urlop? A co chcielibyśmy zabrać ze sobą, aby jeszcze bardziej się nim cieszyć? O to zapytano w badaniu zrealizowanym wśród użytkowników portalu Okazje.info.

Urlop nad wodą

Lazurowe morze, spienione fale czy spokojna tafla jeziora to obrazy, które będą towarzyszyć wielu z nas podczas tegorocznych wakacji. Planując urlop nad wodą, nastawiamy się przede wszystkim na opalanie oraz pływanie. W badaniu przeprowadzonym przez Okazje.info, aż 34% respondentów, jako niezbędnik podczas wyjazdu nad morze lub jezioro uznało krem z filtrem. Co czwarty ankietowany z kolei (25%) wskazał na okulary przeciwsłoneczne. Po 10% wszystkich głosów zdobyły takie odpowiedzi, jak: dmuchany materac, wodoodporny aparat fotograficzny i przenośna lodówka turystyczna. Kto nie marzy o tym, aby podczas upalnej pogody mieć napoje chłodzące na wyciągnięcie ręki? 8% pytanych za niezbędne uznało akcesoria do pływania

Kierunek: góry!

Góry to destynacja o niesłabnącej popularności, niezależnie od pory roku. Zawsze tak samo piękne, ale równie nieprzewidywalne. Błyskawiczne zmiany pogody i niejednokrotnie gwałtowne zjawiska atmosferyczne, nie zniechęcają miłośników górskiego klimatu i aktywnego wypoczynku. Wybierając taki kierunek, warto jednak być przygotowanym na wszystko, odpowiednio pakując swój bagaż. Najwięcej, bo aż 27% użytkowników portalu Okazje.info, jako niezbędną rzecz wskazało kurtkę przeciwdeszczową. Po 16% głosów zdobyły: apteczka turystyczna i bielizna termiczna. Niewiele mniej, bo 15% nie wyobraża sobie wyjazdu w góry bez plecaka, a 9% zabiera do niego termos. Nastawienie na górskie wędrówki i spacery wymaga również spakowania odpowiedniego obuwia, co zadeklarowało 9% respondentów. 8% wyposaża się dodatkowo w kije trekkingowe.

Urlop pod namiotem

Namiot czy kamper?

Luksusowy hotel nie dla wszystkich jest synonimem udanego wypoczynku. Niektórzy zdecydowanie chętniej wybierają pobyt pod namiotem lub w przyczepie campingowej. Ta forma urlopu, jako bliższa naturze, również cechuje się koniecznością odpowiedniego przygotowania bagażu. Najczęściej wskazywaną rzeczą, jako niezbędną na urlop pod namiotem czy w przyczepie campingowej jest śpiwór lub karimata (37%). W badaniu zrealizowanym przez Okazje.info,  18% respondentów wybrało również takie odpowiedzi, jak: kuchenka turystyczna i środek na komary. Naczynia turystyczne i plandekę ochronną zabiera ze sobą 8% ankietowanych. Niektórym przydaje się również torba termiczna (7%) i latarka (4%).

Wakacyjna lista życzeń

W badaniu zrealizowanym przez Okazje.info zapytano również o to, jaki gadżet najbardziej przydałby się nam w czasie urlopu. Największą popularnością na wakacyjnej liście życzeń cieszy się nawigacja (33%). Niemal co czwarty ankietowany (22%) marzy o dronie z kamerą, który rejestrowałby najlepsze momenty. Na podium najczęściej wskazywanych odpowiedzi znalazł się również wodoodporny czytnik e-book (14%). W dalszej kolejności wymieniano: przenośną drukarkę do zdjęć (10%), przenośny głośnik (9%) oraz tuner do naziemnej tv cyfrowej (9%). Co ciekawe, jedynie 1% respondentów za potrzebny uznaje power bank do telefonu.

Niezależnie od kierunku podróży i naszych preferencji spędzania czasu, najważniejsze wydaje się to, aby odpowiednio wcześniej przemyśleć zawartość bagażu. Dzięki temu, będziemy przygotowani na absolutnie wszystko. Potem wystarczy już tylko cieszyć się upragnionym wypoczynkiem!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz