Zarządzanie

Firmy stowarzyszone czyli społeczność przedsiębiorców

Dzisiaj, jeśli spojrzeć na odpowiednie warunki to rola stowarzyszenia może przyjmować wiele różnych zadań, które są konieczne do właściwego funkcjonowania takiego tworu. W tym wypadku niektóre grupy przedsiębiorców opierają się na jakichś skutecznych schematach, które pozwalają myśleć o wspólnych działaniach biznesowych. Jest to z pewnością jedna z tych opcji, która jest, dzisiaj dostępna jednak warto zastanowić się, jak należy wpasować się w takie stowarzyszenie, aby to funkcjonowało bez większych zarzutów. Jak dobrze wiadomo, nie da się prowadzić czegoś bez konkretnego nadzoru czy też odpowiedniej puli pieniędzy, którą można przeznaczyć na realizację danych inwestycji.

Składki to część funduszy każdego stowarzyszenia.

Owszem wszyscy członkowie są zobowiązani do płacenia składek, ale tak naprawdę jest to tylko część tego, co trzeba wydać na większe inwestycje biznesowe, które w dłuższej perspektywie mają odmienić rynek lokalny. Budowanie czegoś zupełnie nowego jest jak najbardziej przemyślaną kwestią, zwłaszcza jeśli dane inwestycje dają nam wyraźne sygnały, że pewne działania z naszej strony mogą okazać się naprawdę skuteczne. Nie od dzisiaj wiadomo, że niezależnie od naszego wyboru zawsze staramy się utrzymać się na powierzchni, przez co taka przynależność do wspomnianego stowarzyszenia może być jednym z powodów, dla których decydujemy się na taki krok. Firmy stowarzyszone mogą, cieszyć się współpracą na dokładnie takich samych warunkach co inni członkowie co niewątpliwie daje możliwość stworzenia czegoś ciekawego, a jednocześnie na tyle korzystnego, że warto w to zainwestować. Takie mniejsze czy większa, ale mimo to ambitne projekty mogą okazać się doskonałym sposobem na odmianę społeczności lokalnej, która może wiele zyskać na takiej kooperacji wielu firm.

Realne i ambitne plany na zmianę sytuacji finansowej.

Rozbudowa konkretnych zakładów czy też sklepów może, wiązać się z większą ilością miejsc pracy co zdecydowanie jest bardzo pozytywnym aspektem, jaki jesteśmy w stanie odnotować, patrząc na wspomniane stowarzyszenia. Każde rozwiązanie, które jest, w stanie nam pomóc powinno być przez nas brane pod uwagę, ponieważ tylko w taki sposób jesteśmy, w stanie zdecydować czego potrzebujemy w danej chwili. Warto też przemyśleć jak sfinansować daną operację, ponieważ sam koszt przeprowadzenia inwestycji jest na tyle duży, że warto poprosić innych członków stowarzyszenia o realną pomoc. To właśnie sprawia, że taka firma jest w stanie funkcjonować w zupełnie innym kierunku, co również nastraja pozytywnie osoby prowadzące takie przedsiębiorstwa. To po prostu szansa na większą przemianę.

POZOSTAŁE FIRMY ZRZESZONE W IZBIE GOSPODARCZEJ Z MYŚLENIC

Inne firmy handlowe, produkcyjne i usługowe zrzeszone są w lokalnej społeczności przedsiębiorców Izby Gospodarczej Ziemi Myślenickiej to:

 • Sklep konopny Purehemp.pl
 • Producent stali zbrojeniowej - Eleprod.pl
 • Sklep sportowy - Negra.pl
 • Mleczek.pl - sklep ze sprzętem do pielęgnacji ogrodów, 
 • Agro-Partner Głogoczów - sklep ze sprzętem rolniczym 
 • Rowery-Arkus.pl - Hurtownia i sklep rowerowy w Myślenicach
 • Siedem Smaków - Restauracja Myślenice
 • Talaga - firma inżynieryjno-budowlana
 • Gościeniec Tenczyn - Pensjonat
 • Elhurt Plus - Hurtownia Elektryczna
 • Alfa Sp. z o.o. - Instalacje Elektryczne

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz