Dom i rodzina

Jak przebiega usługa mobilnego prania sofy?

::MainImage::

Zaawansowane techniczne czyszczenie sofy oraz innych mebli wypoczynkowych realizowane z dojazdem do wskazanej przez Ciebie lokalizacji. Chcesz, aby Twoje tkaniny użytkowe były czyste oraz przyjemnie pachniały? Samodzielne czyszczenie tapicerki meblowej jest bardzo wymagające. Pochłania sporo czasu oraz energii.

Ręczne szorowanie jest dodatkowo nieskuteczne. W ten sposób usuwamy w większości powierzchowne zabrudzenie i należy to traktować bardziej jako odświeżenie materiału. W celu całkowitego usunięcia brudu należy skontaktować się ze specjalistami. Dysponują oni zaawansowanym sprzętem, który umożliwia skuteczne wyeliminowanie zalegających w głębokich warstwach materiału zanieczyszczeń.

Zalety mobilnego prania sofy obitej tapicerką

Meble wypoczynkowe to centralne punkty naszego domu. Kanapy, fotele, sofy czy narożniki znajdują się zazwyczaj w salonie. To właśnie tam przyjmujemy naszych gości, spędzamy tam czas z rodziną, czy po prostu odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy. Z tego powodu należy odpowiednio dbać o to, aby te meble służyły nam długo oraz, aby przez cały czas były w świetnym stanie.

Niestety codzienne eksploatowanie takich mebli powoduje, że prędzej czy później pojawiają się różnego typu plamy, materiał przestaje być taki przyjemny i miękki w dotyku, traci swoje intensywne kolory. Wpływa na to wiele czynników, niektóre z nich są całkowicie niezależne od nas, mowa tutaj np. o promieniowaniu UV. To właśnie za jego sprawą materiały blakną. Na szczęście są sposoby na to, aby przeciwdziałać tym procesom. Poniżej prezentujemy listę zalet, które wynikają z regularnego zamawiania fachowej usługi polegającej na czyszczeniu sofy oraz innych mebli tapicerowanych:

  • Nowoczesne środki czystości pozwalają zatrzymać destrukcyjne działanie promieniowania UV. Co więcej efekt ten utrzymuje się na długo po całym procesie prania. Dzięki czemu nasze meble wykazują zwiększoną odporność na działanie UV oraz na nadmierne wchłanianie zabrudzeń.
  • Brud znajdujący się w głębokich warstwach naszych tapicerek to świetne miejsce do rozwoju dla drobnoustrojów, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Specjalistyczne czyszczenie tapicerki meblowej pozwala na wyeliminowanie roztoczy oraz innych mikroorganizmów.
  • Drobnoustroje powodują również nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z zaniedbanych mebli wypoczynkowych. To bardzo specyficzny, nieprzyjemny, drażniący zapach, który skutecznie utrudnia miłe spędzanie czasu oraz odpoczynek po ciężkim dniu. Zapachy są ciężkie do wybawienia, dlatego konieczne jest zastosowanie profesjonalnych środków czystości. Pozwalają one skutecznie zastąpić nieprzyjemny aromat przez przyjemny zapach.
  • Nasze meble odzyskają swoje walory estetyczne, czysta tkanina wygląda kilkukrotnie lepiej niż zabrudzona. Dzięki temu profesjonalne pranie to świetny sposób na przedłużenie żywotności naszych mebli. Będą one dłużej cieszyły nasze oko, dzięki temu nie będziemy czuli konieczności wymienienia ich na nowe. Co więcej, tkanina poddana fachowemu procesowi prania staje się bardziej przyjemna w dotyku.
  • Czyste meble to znacznie wyższy poziom wypoczynku oraz produktywności. W higienicznych wnętrzach zarówno praca, jak i odpoczynek są bardziej przyjemne.

Profesjonalne czyszczenie sofy realizowane w Twoim domu

W dawnych czasach nasze babcie czyściły meble przy pomocy szarego mydła. Był to środek bardzo uniwersalny, który stosowany był do bardzo wielu różnych celów. Jego wielką zaletą jest to, że jest on całkowicie bezpieczny dla tkanin. Niezależnie od tego, z jakiego materiału została wykonana Twoja tapicerka, to szare mydło nie powinno wyrządzić mu żadnej krzywdy.

Inaczej ma się już sprawa w przypadku ogólnodostępnych środków piorących, które bardzo często wykorzystujemy. Niektóre z nich nie są przeznaczone do prania delikatnych tkanin. Konsekwencjami, które mogą wynikać z niewłaściwego stosowania takich środków, może być uszkodzenie struktury materiału lub nawet powstawanie przebarwień.

Z tego powodu najlepszym możliwym rozwiązaniem jest zamówienie profesjonalnej usługi polegającej na praniu sofy oraz kanap z wykorzystaniem metody ekstrakcyjnej. Jeśli mieszkasz w warszawskiej dzielnicy Targówek skorzystaj z wyszukiwarki internetowej. Wpisz hasło: pranie sofy targówek i wybierz najlepszego fachowca. Usługa jest całkowicie bezpieczna dla materiału. Dzięki temu, że pracownik realizujący zlecenie dysponuje dużą wiedzą, może on udzielić Ci kilku porad odnośnie samodzielnej pielęgnacji.

Dzięki jego pomocy możesz nauczyć się, w jaki sposób dbać o swoje meble tapicerowane pomiędzy profesjonalnym praniem. A jak często należy zamawiać fachową usługę? Przeważnie wystarczy zrealizować fachowe czyszczenie sofy jeden raz w ciągu roku. W niektórych przypadkach można zwiększyć częstotliwość.

Dwa razy w ciągu roku to częstotliwość, którą zaleca się przede wszystkim alergikom. W ich przypadku czystość jest bardzo istotna. Jeżeli prowadzisz biuro i Twoje meble codziennie są bardzo intensywnie użytkowane, również możesz zastanowić się nad częstszym korzystaniem z profesjonalnej usługi. Ostatnimi grupami osób, które mogą wybrać większą częstotliwość, są rodzice małych dzieci oraz właściciele zwierząt domowych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz