Dom i rodzina

Zalety i wady pianki PUR

Niezależnie od tego jaki budynek będzie przygotowywany jest rzeczą oczywistą, że konieczne stanie się przygotowanie izolacji termicznej w takim budynku. Warto więc zastanowić się jakie rozwiązanie będzie najlepsze i na jaką formę izolacji termicznej warto będzie się zdecydować. Wśród nich znajduje się między innymi pianka PUR, która obecnie cieszy się sporą popularnością i jest rzeczywiście dość chętnie wykorzystywana. Warto więc nieco bliżej tym materiałem się zainteresować i zastanowić się jakie wady i zalety ma pianka, gdy chodzi o realizowanie izolacji domu. Sprawdź, co mówią specjaliści z gedaneum.pl

Zalety stosowania pianki poliuretanowej?

Podstawowa sprawa, na którą trzeba zwrócić uwagę to fakt, że pianka pozwala nam wypracować całkowitą szczelność. W trakcie natrysku dochodzić będzie do rozprężenia szybkiego lepkiej substancji, która dzięki temu będzie w stanie stworzyć warstwę bez szczelin, która będzie skutecznie wypełniać całą powierzchnię, stanie się ona jednorodną warstwą. Taki materiał jest prosty w zastosowaniu i to na pewno jego wielka zaleta. Pianka jest lekka, łatwa w stosowaniu i bardzo dobrze będzie przylegać do drewna oraz płyt, cegieł i betonu. Jednocześnie warto także zwrócić uwagę na kolejną zaletą jaką będzie elastyczność tego materiału. Będzie on skutecznie współpracował z budynkiem i kształtem oraz konstrukcją. Pianki poza tym, że będą lekkie nie wydzielają zapachów, zachowują dobrze swój kształt. Zaletą będzie także to, że właściwości bardzo wolno zmieniają się w czasie, na co również trzeba zwracać uwagę.

pianka PUR

Pianka PUR doskonałą ochroną 

Pianka PUR będzie w stanie chronić skutecznie budynek przed zimnem i wilgocią w okresie zimowym oraz przed przegrzaniem budynku w okresie letnim. Dużą zaletą będzie również to, że można dzięki niej chronić budynek przed hałasem. Dotyczyć będzie to nie tylko odgłosów muzyski, krzyków, samochodu ale również deszczu o ścianę. Dzięki zastosowaniu pianki PUR można liczyć na rzeczywiście udaną izolację termiczną oraz akustyczną, która od strony praktycznej będzie się świetnie sprawdzać. Pianka uzyskuje również klasę E, gdy chodzi o odporność na spalenie, będzie się więc palić łatwo, ale gaśnie sama, ponieważ topi się pod wpływem ognia i dymi. Nie trzeba jej dodatkowo dogaszać. 

Jakie wady ma pianka PUR?

Wadą stosowania pianki PUR będzie przede wszystkim jej cena, która wiele osób może zniechęcić do zakupu. Jeśli do ocieplenia domu będziemy chcieli zastosować taką piankę na całości koszt może być bardzo wysoki. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że będzie to wydatek jednostkowy, ale potem będzie można oczekiwać, że zastosowanie pianki będzie gwarantowało w dalszej perspektywie oszczędność na kosztach ogrzewania budynku do nawet 60%. To rzeczywiście doskonały wynik i pod tym kątem pianka będzie się doskonale sprawdzać, dlatego od tej strony będzie to świetny wybór i na taką piankę warto się zdecydować. Świetnie sprawdzi się ona między innymi w takich miejscach, gdzie będziemy mieli rozbudowaną więźbę dachową i będzie duże ryzyko powstawania mostków termicznych.

 

Więcej informacji znajdziesz na: boazeria-kita.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz