Finanse

Ostatni dzwonek, by pomyśleć o polisie

„Bartek + Hania = WNM”. Młodzieńcze deklaracje Wielkiej Nieskończonej Miłości mogą wzruszać, ale gdy są zamaszyście nakreślone sprayem na ścianie szkoły, wywołują o wiele chłodniejsze uczucia… O ile dziecięce  psoty nie zaskakują, o tyle dla dorosłych oznaczają one wymierne szkody. Istnieje jednak sposób, aby rozwiązać te i znacznie poważniejsze problemy, takie jak złamanie nogi na terenie szkoły…

Ubezpieczenie Allianz Bezpieczny Biznes jest ofertą kompleksową, stworzoną z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Jedna polisa obejmuje ochroną ubezpieczeniową zarówno budynek, jak i jego wyposażenie, w tym sprzęt elektroniczny, przenośny i stacjonarny, oraz nakłady inwestycyjne. Allianz oferuje także rozwiązania dopasowane do potrzeb szkół niepublicznych, przedszkoli oraz szkół językowych.

To nie ja, proszę pani

Wersja podstawowa ubezpieczenia zapewnia ochronę na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych. Wystarczy jednak opłacić dodatkowe 4 złote składki miesięcznie, przy sumie ubezpieczenia wynoszącej 5 tysięcy złotych, żeby ubezpieczyciel zwrócił koszty naprawy drzwi do łazienki, jeśli poniszczy je niesforny uczeń. A to dlatego, że jego niewinne zabawy pisakiem zgodnie z ubezpieczeniową definicją okażą się umyślnym aktem wandalizmu, objętym rozszerzoną ochroną ubezpieczeniową.

Szkoła on-line

Korzystanie z multimediów podczas zajęć, praca z komputerem na lekcji to dziś już standard w edukacji. Trzeba więc zadbać o to, by szkolny sprzęt IT był gotowy do użycia w każdym momencie. Standardowy zakres ubezpieczenia przewiduje ochronę sprzętu elektronicznego na wypadek nieprawidłowego użytkowania, upuszczenia sprzętu czy niewłaściwego montażu. Za niecałe 6 złotych składki  ubezpieczeniowej miesięcznie, przy 7 tysiącach złotych sumy ubezpieczenia w wartości odtworzeniowej, Allianz zwróci koszty rzutnika multimedialnego, strąconego niechcący z ławki.

Wybór polisy

Lekcja odpowiedzialności

Zakres ubezpieczenia można rozszerzyć o odpowiedzialność cywilną, co chroni przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim – pracownikom czy uczniom. Nawet, jeśli szkoła działa w wynajmowanym lokalu. Ubezpieczyciel pokryje na przykład koszty następstw pechowego wypadku ucznia, który przewróci się na terenie szkoły i złamie rękę czy nogę. Dodatkowa składka może nie przekraczać 20 złotych miesięcznie, przy 100 tysiącach złotych sumy ubezpieczenia.

– Wykupując Ubezpieczenie Allianz Bezpieczny Biznes, przedsiębiorca zyskuje ochronę swojej firmy. W przypadku szkół czy przedszkoli nie warto czekać na ostatni dzwonek, ponieważ chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. Nowa oferta Allianz  oprócz kompleksowej ochrony, gwarantuje również praktyczny dostęp do pomocy specjalistów: ślusarza, hydraulika, szklarza, a nawet do porad prawnika. Takie podejście zapewnia właścicielom i dyrektorom placówek spokój i pozwala się skupić na jakości oferowanych usług – przyznaje Anna Machowska, agent ubezpieczeniowy Allianz.

Umowę Allianz Bezpieczny Biznes może zawrzeć firma o wartości majątku do 15 mln złotych w jednej lokalizacji lub do 25 mln złotych we wszystkich.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz